+38 (098) 708 09 08 м. Львів, вул. Залізнична 20

Йога и социум

05 липня 2017
Йоґатерапія | Йога у Львові

Йоґатерапія - це набір тілесних та медитативних практик, які дозволяють збільшити фізичний та психічний потенціал практикуючого, зробити роботу органів і систем більш гармонійною. Техніки йоґатерапії можуть бути використані як для профілактики, підтримки людини в енергетичному стані, так і для лікування та реабілітації багатьох захворювань.

Напрямок йоґатерапія пропонує практики для корекції психіки та тіла. Розглядати окремо тіло, як за інерцією це робить традиційна медицина, і окремо душу, як це робить традиційна (вже) психотерапія - атавізм. Це неможливо і неправильно. Максимальний ефект можливий тільки при паралельній роботі з проявами хвороби на рівні тіла і з поведінковими стереотипами, які часто лежать в основі захворювання.

Багато захворювань по суті проходять через стадію розсинхронізації систем або органів всередині однієї системи. Даний процес - суть багатьох захворювань. Тому одним із завдань ефективного лікування, крім відновлення анатомії і функції органу, буде відновлення внутрішньої синхронії організму. Більшість практиків йоґатерапії виконують подібну задачу, що дозволяє бачити стабільні результати.

Традиційно йоґатерапію бачать дієвою практикою для психосоматичних захворювань. Класика психосоматики - «свята сімка», - бронхіальна астма, виразковий коліт, есенціальна гіпертензія, нейродерміт, ревматоїдний артрит, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки.

На сьогоднішній день «список» захворювань значно розширено. До них відносять:

• Хвороби органів дихання (бронхіальна астма, синдром гіпервентиляції).

• Серцево-судинні захворювання (есенціальна гіпертонія, ішемічна хвороба серця та інфаркт міокарда, Кардіофобіческій невроз, порушення серцевого ритму, вегето-судинна дистонія).

• Психосоматика харчової поведінки (ожиріння, нервова анорексія, булімія). Шлунково кишкові захворювання (виразки шлунка і дванадцятипалої кишки, запори, емоційна діарея, синдром подразненого кишечнику та ін.).

• Хвороби ендокринної системи (гіпотиреоз, гіпертиреоз, цукровий діабет).

• Шкірні захворювання (кропив'янка, свербіж шкіри, атопічний нейродерміт та ін.).

• Гінекологічні захворювання (аменорея, дисменорея, функціональна (псіхосоматі¬ческая) стерильність і ін.).

• Хвороби опорно-рухового апарату (різні ревматичні захворювання, порушення постави, остеохондроз хребта, болі в спині та ін.).

• Психовегетативні синдроми.

• Функціональні сексуальні розлади (рання або пізня еякуляція, фригідність і ін.).

• Головний біль (головний біль напруги, мігрень)


1.67. Кожен, хто справді практикує йоґу – досягне успіху, на залежно від того, чи буде він молодим, літнім або навіть немічним, слабким чи хворим. Успіх можна досягти лише практикою. Тільки від одного читання книг по йозі – успіх не прийде. - йогін Сватмарама. Хатха-йоґа прадипіка.

Інструктор напрямку йоґатерапія: Ольга Головня
Бажаєте дізнатись більше та записатись на заняття?

Протипоказання до занять йогою