+38 (098) 708 09 08 м. Львів, вул. Залізнична 20

Yoga-wall

(Йога на мотузках)
Yoga-wall (Йоґа на мотузках) | Йога у Львові

У ХХІ столітті Yoga Wall сприймається як штучне ноу-хау, яке з’явилося зовсім нещодавно. Однак це не так. Мотузки та ремені здавна вважались атрибутом, завдяки якому ідентифікували йоґів. Вони використовувались як інструмент для широкого кола езотеричних практик. 

Найдревніші зображення людини з ременем у позі сукхасана, або як її ще називають йоґасана («по-турецькі»), можна побачити на фресці, яка датується І століттям до н. е., ранньої буддійської ступи у селищі Санчі, штат Мадхья-Прадеш, Індія. В образі аскета зображений Будда під час своєї аскетичної практики у лісі, ще до того як він сформулював основні принципи свого вчення. Будда знаходиться в позиції сидячі, мотузка обвиває його коліна та поперек, щоб розвантажити м’язи спини.

На півдні Індії часто зустрічається образ Йоґамурті - образ Шиви з мотузкою також у позі сукхасана. По всій Індії зустрічаються більш пізніші зображення образу Шиви, як вчителя та в інших позах, але з мотузкою на коліні – Дакшиномурті. Він зображається як наставник з йоґи.

Цікавим є той факт, що мотузка – атрибут йоґів, перейшов і до духовних практик Тибету. Так, на фресках Тибету можна знайти зображення Вірупи, Луіпа, Таганапа та Анчіта з мотузками. 

Пізніше можна знайти зображення аскетів, які висять на дереві головою вниз та прив’язані за ноги до віток або висять на мотузках, спираючись на них плечима.

Так, можна сказати, що мотузки та ремені здавна використовувались як прості та зручні інструменти в традиції роботи з тілом.  Йоґа на мотузках продовжує традицію та дає нові можливості для усвідомлення свого тіла та всіх його частин окремо. За допомогою мотузок можна більш ефективно виконати асану та задіяти тільки ті м’язи,  які повинні в ній працювати. Практикам просунутого рівня йоґа на мотузках дозволяє підготуватися до більш складних вправ. 

Практикуючі йоґу на мотузках можна задіяти біологічні та енергетичні механізми тіла, не перенавантажуючи його та не травмуючи. Також, йоґа на мотузках є ще й дуже перспективним методом зміцнення вестибулярного апарату. Динамічні вправи на мотузках допомагають людині перенестись у нове для неї сприйняття дійсності, де руки та ноги не контактують з землею та можна по-новому відчути своє тіло у просторі, усвідомлювати його розміри та пропорції.Необходимое дело свершай: лучше бездействия дело;
Бездействуя, даже отправлений тела тебе не удастся исполнить.
Бажаєте дізнатись більше та записатись на заняття?

Протипоказання до занять йогою