+38 (098) 708 09 08 м. Львів, вул. Залізнична 20

Вріддхі йога

(Йога для людей від 35 років)
Вріддхі-йоґа (Йоґа для людей від 35 років)

Особливістю Вріддхі-йоґи є урахування аспектів життєвого досвіду та актуальні питання, які з’являються у людини після 35 років. Ці питання постають як в розрізі життєвих задач, рішення яких для людини є наразі невідомим, так і оздоровлення і збільшення ресурсу тіла. 

У свідомості більшості людей термін «зрілість» пов'язаний з біологічним аспектом життєвого циклу, на межі між молодістю і старістю, і страх старості забарвлює це поняття в негативні кольори. З одного боку, саме у віці 35-40 років до людини приходить усвідомлення цінності свого здоров'я. Місце розташування печінки, серця, хребта відомо вже не тільки зі шкільних уроків анатомії, але і з власного досвіду. До цього віку людина живе на ресурсі тіла, подарованому природою, та яким буде цей ресурс далі, залежить вже виключно від самої людини. Завдяки цьому розумінню, турбота про тіло стає осмисленою.

З іншого боку, якщо ми поглянемо на людину через фокус її соціального життя і професійної реалізації, то стане ясно, чому вік 35-50 років називають «золотим». Саме в цей період людина найчастіше досягає вершини кар'єрного росту і максимальної реалізації в сфері соціальних взаємодій. Людина, в тій чи іншій мірі, вже реалізувала щось бажане, ще сповнена сил для досягнення нових цілей. І, разом з тим, має достатній досвід для вибору оптимального до них шляху. І саме на цьому етапі багато людей замислюються над  такими питаннями як: «І це все? Що далі? »

Ці питання рано чи пізно постають перед будь-якою успішною людиною і є ознакою того, що поточна соціальна роль вже мала. Те, що в західній психології прийнято називати «кризою середнього віку», можна розглядати як проблему, а можна - як сигнал до того, що людина готова до наступного кроку. Актуалізація своїх істинних бажань і прагнень - нетривіальне завдання, що вимагає вдумливої і послідовної роботи, але саме її рішення наповнює життя змістом. На шляху до розуміння своїх глибинних мотивів, своєї сутї, людині доводиться зіткнутися як з внутрішнім опором, так і з тиском оточення. Але саме тоді відбувається кристалізація власного «я» і набуття справжньої зрілості не як зовнішнього атрибута, але як особистої відповідальності за своє життя і за право прожити його повно і яскраво.

Середина життя – важливий етап. За спиною залишається стільки ж, як і перед людиною. Переосмисливши свій життевий досвід, можна спробувати зрозуміти для чого ти прийшов у це життя. Йоґа, як духовна традиція, з її тисячолітнім досвідом, пропущеним через сито сучасних знань медицини, психології, культурології, філософії, дає спектр методів і практик свідомої зміни себе. Формуючи нове ставлення до себе і світу навколо, людина ініціює зміни в тому, що наповнює її життя. Практика йоґи відкриває перед людиною можливість по-новому поглянути на ключові аспекти життя: ставлення до власного тіла і здоров'я, професійну реалізацію та соціальну роль, міжособистісні відносини з рідними і близькими.


Інструктори напрямку Вріддхі йога: Ольга Головня, Тетяна Романченко
Бажаєте дізнатись більше та записатись на заняття?

Протипоказання до занять йогою