+38 (098) 708 09 08 м. Львів, вул. Залізнична 20

Семінар «Йога-сутра для вчителів йоги»

27-29 жовтня 2017
Семінар «Йога-сутра для вчителів йоги»

Про вікриття семінару «Йога-сутра для вчителів йоги»:

"Приємно і комфортно не кваплячись розбирати древні тексти в середовищі уважних читачів та любих учнів. Ретельний виклад теми вимагає всебічного розгляду, і як результат - на 40 сутр знадобилося 110 статей і 5 років. При цьому залишається відчуття, що можна було ще глибше.

З іншого боку, хочеться дати завершену картину тексту, а  за такої швидкості це відбудеться не скоро. Тому я вирішив повернутися до старої практики «Патанджалівських читань» і зробити кілька оглядових семінарів в усному форматі.

Для тих, хто займається у нашій Федерації ми зробимо це у робочому форматі, але тема актуальна для усіх практиків йоги. Окрім того, читаючи різні форуми я розумію, що у переважої більшості тих, хто практикує йогу, рівень розуміння традиційної філософії йоги досить невисокий. Бувають випадки, коли він взагалі «від`ємний» і ґрунтується на відверто неправильних перекладах або псевдо-індійських ідеях. А звідки взятися іншому, коли у нашій країні майже немає наукової сходознавчої традиції, а там, де вона є, наукова громада майже не взаємодіє з йога-практиками. Та й у цілому світі людей, які науково вивчають йогу і які могли б компетентно говорити про її історію і тексти – близько сотні осіб. Хочеться зробити хоча б маленький крок до зміни ситуації. Я вирішив провести відкритий семінар з Йога-сутри і її основних коментарів для інструкторів усіх шкіл та напрямків. Показати, як працювати з реальним санскритським текстом, які помили в традиційних перекладах призвели до звичних сучасних хибних суджень, як по-різному древні коментатори інтерпретували один і той же рядок. Тобто, говорити про те, що мені цікаво, а для людини, яка пов’язала своє життя з практикою йоги – життєво необхідно. Інакше може виявитися, що те, чим вона (людина) займається – зовсім не йога…

На такий семінар, за моїми скромними підрахунками, потрібно годин сто, але я реаліст і розумію, що небагато людей зможуть виділити стільки часу, тому будемо розраховувати на двадцять. Але дуже щільної зосередженої роботи. Чи будемо ми найближчим часом повторювати такий семінар – навряд чи, я досить завантажений роботою всередині Школи. Враховуючи, що у нашому просторі я єдиний спеціаліст у цьому питанні – рекомендую скористатися шансом."


Андрій Сафронов, Президент Української федерації йоги
Бажаєте дізнатись більше та записатись на заняття?

Протипоказання до занять йогою