+38 (098) 708 09 08 м. Львів, вул. Залізнична 20

Про істинні бажання та життя по суті

23 липня 2016
Стаття "Про істинні бажання та життя по суті"

Додам кілька слів до передостанньої статті про власний Шлях та особисту Дхарму. Гадаю, читач вловив основну тезу про зв’язок дхарми з Істинними бажаннями людини — Істинні бажання і ведуть людину її власною Дхармою. У статті, яку я раджу перечитати, я пояснив, що істинні бажання — зовсім не те, що банальні потреби, а також відрізняються від невротичних і нав’язливих бажань, вони творчі і глобальні, але прикладне питання — як же відрізнити їх «зсередини», залишається актуальним.

Це питання не має універсальної відповіді й завжди вимагає зусиль, адже це і є основне питання життя кожної людини й суть її самопізнання. Можна сказати, що вміння розрізняти істинне від не істинного всередині себе, — є певною внутрішньою культурою, яка виховується через багато проб та помилок, їх осмислення й концептуалізацію, отримання «зворотного зв’язку» від Світу. Взагалі, йоґа — це внутрішня культура. Суть цієї практики зводиться до наступного. Ми відчуваємо певне бажання, помічаємо весь спектр переживань, пов’язаних із ним, приймаємо тотальне рішення слідувати йому й тоді, згодом, актуалізуємо ступінь вдоволення. Чи стали ми щасливіші, пройшовши цей шлях, незалежно від результату, адже бажання не завжди збуваються так, як ми гадали, навіть, якщо слідуємо їм. Якщо так — то ті відчуття, які ви переживали на початку, і були вашим власним відчуттям Істинного бажання. Якщо ні, навіть досягнувши бажаного, ви не відчуваєте щастя і вдоволення — ви набули інший безцінний досвід — навчилися відчувати не істинні бажання. Буде добре, якщо ви проаналізуєте природу цього бажання, його зовнішнє і внутрішнє джерело. Зовнішнім джерелом можуть бути бажання або думка інших людей, у які ви втягнулись, реклама, тренди і т. д. Внутрішніми можуть бути витіснені справжні бажання, породжені цим неврози, несприятливі зав’язки з людьми і т. д. Згодом, якщо така практика є постійною, точність розпізнавання своїх бажань стане вище.

Проте, можна виділити декілька принципів, спираючись на які, можна спростити роботу із самосвідомістю.

1. Істинні бажання — не метушливі. Вони не будуються на дитячому істеричному стані «хочу негайно, а-а-а!». Вони не з’являються раптово й не залежать від поточних коливань настрою. Імовірніше, вони назрівають у глибині і присутні фоном, м’яко і впевнено підштовхуючи до свого здійснення.

2. Істинні бажання завжди творчі.

3. Навіть якщо нам подобається саме бажання, але кроки до його здійснення не приносять радості — це не істинне бажання.

4. Якщо бажання надто легко здійснити чи воно є, за своєю сутністю, повторенням уже виконаного чи пережитого, не розвиває — ймовірно, це також «не воно».

Є також простий критерій для того, щоби зрозуміти, чи живете ви по суті. Спробуйте уявити, що через і 10 і 20 років ви робите те саме, що й зараз. Якщо вас це не лякає — усе, ви живете своєю дхармою. Якщо ні, ба більше, дедалі частіше приходять думки про те, що життя проходить — поверніться до питання про істинні бажання. Однак, будемо реалістами — якщо ви живете за дхармою, то через 10 і 20 років ваше життя буде вже зовсім інакшим.


Автор: Андрій Сафронов, Президент Української федерації йоґи
Джерело: "Йога-сутра Патанджалі: коментар сучасного практика" - блог Андрія Сафронова, Президента Української федерації йоги, www.yoga-sutra.org/2016/07/blog-post.html
Бажаєте дізнатись більше та записатись на заняття?

Протипоказання до занять йогою