+38 (098) 708 09 08 м. Львів, вул. Залізнична 20
Статті
В цьому розділі наведені статті Президента Української федерації йоги, практика сучасності Андрія Сафронова, переклади актуальних статей із сучасних досліджень йоги і її першоджерел, а також медицинські, наукові, та дослідницькі замітки практиків та інструкторів з йоги.
Джеймс Маллінсон.

Амрітасіддхі – це основоположна робота в текстологічній традиції хатха-йоґи. Шеффер (2002: 518–519) наводить цитати з неї в «Йогачінтамані» (Yogacintāmani,близько1600 р. н. е.) і «Хатхапрадіпікаджьотшна» (Hathapradīpikājyotsnā, 1837 р. н.е.). До того ж, кілька текстів хатха-йоґи містять цитати з Амрітасіддхі. В тексті Goraksaśataka, датованому XIII ст., є три піввірші з Амрітасіддхі...

5 розповсюджених помилок в уявленні про чакри

Концепцію чакр для європейського читача відкрив англійський дослідник і, ймовірно, практик Артур Авалон (англ. Arthur Avalon). Нещодавно правда з’явилася версія, що насправді це дві людини - сам сер Джон Вудрофф (англ. John Woodroffe) і його індійський вчений друг, який і зробив усі роботи з перекладу текстів.

З яких фрагментів складається Йога-сутра

"Йога-сутра не є цілісним текстом, який написав один автор в певний проміжок часу, а складається з кількох цілісних фрагментів, що написані у різних Традиціях, які значно віддалені одна від одної у часі." Далі Вашій увазі - повний переклад статті Андрія Сафронова, Президента Української федерації йоги.

Наталія Кравець:

Людське життя, як ріка – кожна мить неповторна. Організм невпинно поновлюється. Кожній тканині, органу властивий свій темп змін. Юнг порівнював шлях людини з прохожденням сонця по обрію. Так і зміни в організмі спочатку відбуваються шляхом росту, після того шляхом інволюції (старіння). Для кожного віку притаманний свій рівень фізичного, психічного, соціального, духовного розвитку. В наш час заняття фізичними практиками — спортом, йоґою, фітнесом фактично не має вікових обмежень.

Олена Ахрамеєва:

Асани (санскр. – зручне положення тіла), фізичні вправи в системі хатха йоґи, які в першу чергу впливають на кістково-м’язевий апарат, який виконує в організмі опорну та рухові функції, переміщаючи та утримуючи тіло у просторі. Стан і функція кісток, м’язів, зв’язок та сулобів контролюється центральною нервовою системою, периферичною ланкою якої є величезна кількість різноманітного роду рецепторів.В м’язах це - м’язеві веретена, в сухожиллях - сухожилкові веретена Гольджі, а в суглобах виділають ще 4-5 різновидів рецепторів.

Наталія Кравець:

Ефективність оздоровчого впливу хатха-йоги залежить від грамотного використання асан, якщо говорити мовою лікарів - призначення за потребою організму. Розуміння принципів використання асан хатха-йоги під різні потреби тіла базується на розумінні їх механізмів впливу на організм людини. У традиційній літературі з йоги зазвичай виділяють наступні механізми: механічний (локальна дія); гуморальний (зміна гідростатичного тиску); рефлекторний; гормональний; стресовий; психосоматичний; енергетичний.

Жаклін Гарґрівз, Джейсон Берч. Фрагмент статті

Використання килимка розміром з рушник, який визначає простір, де людина практикує йоґу, здається цілком сучасним. Проте, існують історичні приклади розміру, якості та типу поверхні, на якій повинен вправлятися йоґ. Задовго до появи інноваційного килимка-підкладки, представленого Анджелою Фармер, і комерційного просування екологічно чистих липких карематів, канонічний килимок для йоґи мав довгу і захопливу історію.

Швидкість розвитку. Духовний потік, особиста сила, стрижень людини

Наступні кілька сутр Патанджалі присвячує питанню швидкості розвитку: तीव्रसंवेगानामासन्नः ॥ २१॥ 1.21. tīvra-saṃvegānām-āsannaḥ tīvra – найвищий, екстремальний, граничний; saṃvegānām (чол. р., род. відм., множ.) – намір; āsannaḥ (чол. р., наз. відм., одн.) – близько; тобто строфу, з урахуванням попередньої, щодо того, що праджні передують шраддха, вир'я, смриті і самадхі, можна перекласти і зрозуміти таким чином: 1.21. Близько при максимальному намірі. тобто між прозрінням (праджнею) і етапами, що передують йому...

Ішварапранідгана і чакральна система

У попередній статті я визначив концептуально своє бачення ішварапранідгани. Тепер я спробую розглянути це питання з більш «практичної» точки зору, під кутом того, як саме формувати цей стан і з яких елементів він складається. Як методологію розгляду я візьму концепцію чакральної системи людини. І для того, щоб не виникало непорозумінь під час читання статті, зроблю кілька застережень. 1. Зрозуміло, Патанджалі не згадує про чакри в очевидному вигляді, тим більше, в контексті ішварапранідгани. Питання про те, звідки і коли ця концепція з'явилася в йозі...

Про істинні бажання та життя по суті

Додам декілька слів до передостанньої статті про власний Шлях та особисту Дгарму. Гадаю, читач вловив основний тезис про зв’язок дгарми з Істинними бажаннями людини – Істинні Бажання і ведуть людину по її власній Дгармі. В статті, яку я раджу перечитати, я пояснив, що істинні бажання – зовсім не те, що банальні потреби, а також відрізняються від невротичних і нав’язливих бажань, вони творчі й глобальні, але прикладне питання – як же відрізнити їх «зсередини», залишається актуальним. Це питання не має універсальної відповіді й завжди вимагає зусиль...