+38 (098) 708 09 08 м. Львів, вул. Залізнична 20
Сандхаана-йога
(сучасний динамічний стиль хатха-йоги)
Сандхаана-йога (сучасний динамічний стиль хатха-йоги)

Сандхаана йога - це сучасний динамічний стиль хатха-йоги. Представляє ряд закінчених комплексів, спрямованих на пропрацювання різних зон чакральних проекцій в тілі.

Перший комплекс спрямований на пропрацювання зони проекції Маніпура-чакри - це послідовність віньяс і вбудованих між ними інших вправ хатха-йоги.
Віньяса - це послідовність асан, що змінюють одна одну без пауз. Виключення бувають в другому блоці віньяс. Дихання без рухів або пропуски включені для узгодження навантажень у тих віньясах, в яких це необхідно. Пропуски також додаються для збереження бажаного емоційного стану у практикуючого, який є важливим завданням комплексу. 

Віньяса «навчає» злагоджено працювати м'язи, що складають м'язову команду. Навчає гармонійному руху у вибраній зоні, формуючи правильний кінезіопаттерн "еталонний рух". Сума кінезіопаттерів, що виробляються при виконанні запропонованого комплексу, дає необхідну свободу рухів даної зони, яку практик може свідомо освоїти. Негармонійно вибудувані м'язи перелаштовуються, тіло перенавчається.

Основних пропрацьовуваних меридіанів в тілі вісім. Вони відповідають за правильне розташування тіла в просторі при стоянні, сидінні і ходьбі. М’язеві ланцюги розвиваються при повторенні. Необхідний ефект наступає після 4-5 повторень. Відповідно, кожну віньясу бажано виконувати не менше 5 разів. Важливо зберегти динаміку всього комплексу і тому після 7-8 повторень потрібно перейти до наступної зв'язки асан.

На психологічному рівні емоції практикуючого ставляться під контроль розуму. Із-за чіткого динамічного алгоритму дії виникаючі емоції відразу стають помітними. Це проявляється, наприклад, у втраті контролю над диханням, над послідовністю включення м’язів в ланцюжку. Комплекс не передбачає незапланованих пауз або зупинок. Дихання, узгоджене з рухом тіла потрібно продовжувати далі. Так практикуючий навчається керувати своїми діями, диханням, концентрацією розуму, незважаючи на виникаючі емоції.


Фактично ми говоримо про Дхарану - вміння утримувати концентрацію на одному (правильне виконання комплексу). Ознайомитись з емоціями, що виникли в процесі виконання, можливо в невеликих проміжках між зміною віньяс, під час виконання Швааси 1.6 (повне йогівське дихання), під час виконання Шавасани 1.14 і під час дихання в 1.18. Окремо після виконання комплексу бажано виділити час для техніки Дх’яни (актуалізація емоцій та усвідомлення причин їх виникнення).

На енергетичному рівні комплекс дозволяє пережити стани Маніпура-чакри. Дії, які до цього стану приводять:

- нагрузочне об'єднання м'язових ланцюгів;

- постійний рух;

- контроль за диханням і його узгодження з правильним рухом;

- утримання себе в дієвому керуючому стані;

- ускладнення умов: затримка руху тіла і дихання;

- збільшення степенів свободи тіла;

- виконання комплексу тривалий проміжку часу (близько години).


Інструктор напрямку сандхаана-йога: Ігор ковальчук
Бажаєте дізнатись більше та записатись на заняття?

Протипоказання до занять йогою