+38 (098) 708 09 08 м. Львів, вул. Залізнична 20
Іван Улітко

Інструктор з напрямків: Йога для початківців за програмою УФЙ, Джняна-йога

Іван Улітко. Інструктор Української федерації йоги

Запрошую до себе на заняття тих, кому цікаво пізнавати себе.

Для  мене Йога  - це:
- мистецтво жити новими потяннями про себе і світ
- методи правильного подиву, що звільняють нас віл відомого
- шлях пізнання, від власного тіла до глибини психіки і колективного несвідомого.

Мій шлях до Йоги і в межах Йоги:

1985

Народився в Києві в роду вчителів і вчених.


2001

Закінчив Київський природничо-науковий ліцей. При родових схильностях до точних наук, жвавий інтерес відчував до гуманітарних дисциплін: мов та історії, в контексті розвитку культур.


2002-2007

Отримав першу вищу освіту: Магістр теорії ймовірності та мат.статистики (КНУ Шевченко). На тлі навчання всім формам мови математики, почав вимальовуватись центральний напрям мого пошуку – в предметах психології, філософії та релігієзнавства. Я був незадоволеними тим обсягом знань, який викладався в межах суто технічної освіти, і слідом за багатьма шукачами-початківцями відчув вплив Ошо і Кастанеди, а також ідеями Карла Юнга. Читаючи їхні роботи, мене не полишало відчуття, що багато речей запозичені ними з древніх езотеричних систем. Отже, я звернувся до першоджерел близьких духовних традицій: даосизму, тибетської тантри і йоги. Погляди на людину і світ, які я в них зустрів, захопили мене, і в той же час виявилися далеко за межами мого розуміння. Щоб зрозуміти про що мова, я почав шукати людей, що засвоїли йогічні методи духовних трансформацій.


2008-2010

Прийшов в Йогу, і почав інтенсивно заглиблюватися в природу людини, структуру психіки і мислення. Тут в мене вперше виникло відчуття, що шуканий шлях — знайдений, і тепер справа за малим — всього лише слідувати йому. Наступні роки розвитку через духовні кризи продовжують показувати, що знайти шлях — необхідно, але зовсім не достатньо. По знайденій дорозі ще потрібно йти, прикладаючи постійні зусилля. І чим шлях ближче до твоєї суті – тим складніше і цікавіше йому слідувати. По мірі навчання в Школі йоги, я продовжував заглиблюватися в близькі мені по суті аспекти вчення: стародавні, міфологічні форми мислення, і вкорінені у них сценарні форми поведінки сучасної людини, а також необхідні для цього практики, спрямовані на розширення власної свідомості на відповідні області колективного несвідомого.


2011-2012

Отримав другу вищу освіту: спеціаліст в загальній психології.
У пошуках витоків традиції, продовжив навчання в Майсорі, світовій столиці йоги. Навчався у Sri V Sheshadri (учня Паттабгі Джойса) в школі Patanjala Ashtanga Vinyasa Yoga і у майстра Sri M.V. Chidananda в Mysore Mandala Yoga Shala. Відвідав йога-класи в Рішікеші. Глибоко вплинули на мене ті місця сили в передгір’ях Гімалаїв, де тривалий час медитували великі духовні мислителі: Падмасамбхава і Васиштха


2013-2015
Поглибив спеціалізацію в близьких мені по духу областях психології (архетипичній і трансперсональнії), і в філософії символічних форм: брав участь в практичному семінарі С. Грофа, в міжнародній конференції юнгіанського спільноти, був перекладачем підчас візитів в Україну відомого тібетського цілителя Пеме Дордже і останнього візиту С. Грофа.


2016-2017

На семінарах і заняттях прочитав численні лекції з глибоко цікавих мені тем: про несвідомі форми мислення, надсвідомі програми, захисні механізми психіки, деякі оздоровчі практики.


2016-2017

Крім ведення своїх груп йоги працюю в йогівських проектах і напрямках. Редактор проекту YogaScience — переклади провідних західних досліджень йоги. Інструктор напрямку Джняна-йоги – читаю лекції та веду тренінги з аспектів культури мислення та роботи з інформацією в різних містах України.

Протягом 10 років брав участь в безлічі психопрактичних семінарів.
Знайомий з санскритом на рівні, достатньому для граматичного розбору Йога-сутр і розуміння суті та структури мантр.

Знаком з астрологією на рівні, достатньому для аналізу натальної карти і якісних висновків про актуальні для учня напрямках розвитку.

З метою занурення в суть культур, подорожував Індією, США, та різними країнами Європи.
У викладанні хатха-йоги дотримуюся принципу задоволення від роботи з тілом, і системного експериментального підходу, поступово підводячи учня до глибшої усвідомленості тіла і до незвичайних станів самої свідомості.

Напрямки Йоги що мене надихають:
Вивчення форм світоописання, від глибокої давнини до філософської сучасності. Як ми описуємо свої переживання? Чому підбираємо саме ці метафори, і чому інші люди міркують і висловлюються інакше? Які саме почуття та емоції стоять за формами наших слів і дій? Яка внутрішня логіка наших мотивів, і випливаючих з них сценаріїв нашої поведінки?

Вивчення символічних і міфологічних форм, архетипових ролей, які пронизують культури, концентровано присутні в першоджерелах йоги, в планетах і зірках під якими людина прийшла на Землю, що є джерелами натхнення і сенсу. Що і хто захоплює нас? На кого ми хочемо бути схожі, і чому нам необхідно навчитися?

Контакти:
Тел.: (063) 281 74 75
E-mail: ulitko@gmail.com
Особистий сайт: the.yoga-practice.net
Facebook : facebook.com/yogasearch

Бажаєте дізнатись більше та записатись на заняття?

Протипоказання до занять йогою