MkQP_6-UiEQКультурний релятивізм» або «Світ очима сучасних йогів»

Всі ми любимо подорожувати. Однак, якщо поцікавитися, кожен дасть свою відповідь на рахунок того, чим саме є для нього подорож.Активне проведення часу або спокійне спостерігання за світом? Спосіб побачити новий світ або відпочити від старого? Зануритися з головою в нову культуру або вчити місцевих жителів особливостям своєї рідної мови та кухні? Їхати автостопом або летіти авіалайнером? Аскетично ночувати в наметі або розташуватися в розкішних апартаментах? Завести купу друзів або солодко усамітнитися? Зайве говорити, що кожна з цих відповідей буде на 100% вірною. Незалежно від того, куди і як ви прямуєте, подорож сама по собі – це духовне зусилля, розширення свідомості — «метанойя». Це не тільки можливість під іншим кутом подивитися на світ, а й необхідність переоцінити власні ресурси та навички.
Хто придумав звести подорожі в ранг духовної практики зараз вже складно сказати, але практика ця надзвичайно ефективна. Від того, сучасні йоги активно її використовують і втілюють в життя. Йога – це доволі прагматичне вчення, що активно вдосконалюється і рухається в ногу з часом. Справжні йоги — це не ті, хто сидячи проводять роки, медитуючи у віддаленій печері і не ті, хто зав’язується в складні акробатичні вузли в тісних приміщеннях фітнес-залів. Для сучасного йога світ цікавий у всіх його проявах. Це інтелектуал, відкритий як давнім, так і новим знанням, людина з активною життєвою позицією, яка часом отримує досвід в самих надзвичайних і дивних місцях та інколи використовує для цього дуже нестандартні методи.
Подорож як духовна практика — це не лише здатність вийти з дому назустріч невідомому. Це також вміння побачити всю красу різноманітності світу, відчути цінність та унікальність кожної культури. Розкритися на досі незвіданий досвід, відчути деталі і відтінки, пропустити їх через себе, ввібрати нове і через це трансформуватися. Не дарма ж свідчить китайська прислів’я, що ніхто не повертається з подорожі таким, яким він був раніше.
На стику поєднання різних культур дуже гостро відчувається відносність свобод і заборон, правил і засад. Адже від країни до країни вони надзвичайно відрізняються, і те, що вдома є само собою зрозумілим і прийнятним, де-небудь на Сході буде суворим табу, і навпаки. Таким чином, подорожі сприяють більш широкому і повному розумінню світу. Діалог цивілізацій можливий лише в умовах взаємного розуміння і відкритості.
Саме з цією метою і був створений проект «Культурний релятивізм» сайту yogatravel.com.ua, який дозволяє не просто зібрати разом вдалі фото кадри з екзотичних мандрівок, але й обмінятися інформацією, яка допоможе іншим практикуючим зробити їх подорожі яскравішими, духовнішими і змістовнішими. В рамках проекту є можливість поділитися власними особливими враженнями від мандрівок, адже для кожного та й сама країна постає в іншому світлі. Фото-виставка «Культурний релятивізм: діалог цивілізацій» — це спосіб надихнути інших людей на пізнання нових територій і розширення кордонів.
Вже зовсім скоро у Львові можно буде побачити безліч соковитих і наповнених життям фотомоментів з найцікавіших і віддаленіших куточків світу, зібраних в одному місці. Подія приурочена до 10-річчя Української Федерації Йоги і проводиться за безпосередньої підтримки сайту Yogatravel.com.ua. Організатор виставки, Дмитро Данілов, керівник проекту Йога Тревел, відзначає, що взагалом заявили про свою участь у заході більше тисячі чоловік. В результаті ретельного конкурсного відбору було обрано 80 найяскравіших, атмосферних та живих фотографій, які зараз і постануть увазі глядачів.
Церемонія відкриття відбудеться 23-го липня і ще протягом двох тижнів всі охочі зможуть долучитися до міжкультурного діалогу і відвідати виставку, після чого вона планує продовжити свою подорож по галереям інших великих міст України.
Отримати культурний досвід і надихнутися на нову подорож можно буде за адресою: м. Львів, вул.Коперника 17, Львівський Палац Мистецтв.